[vc_row][vc_column][belton_intro height=”not-completely-full” color=”#020202″ image=”330″][/belton_intro][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”white” css=”.vc_custom_1539697968278{background-color: #ffffff !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Opis seminarium:

Wiemy, że wczesnodziecięce doświadczenia przywiązaniowe  takie jak zaniedbanie, nadużycie seksualne czy przemoc, są jednymi z czynników korelujących z wystąpieniem zaburzeń osobowości w dorosłości.

Podstawowym problemem z jakim zmagają się pacjenci ze spektrum zaburzeń osobowości jest tworzenie i podtrzymywanie relacji interpersonalnych, które – siłą rzeczy –  wymagają dobrej regulacji afektu. Dotyczy to zwłaszcza zdolności do regulacji (mentalizowania) tzw. negatywnych emocji, choć nie tylko.

Trudności w tym obszarze prowadzą do eskalacji zachowań agresywnych (w stronę innych lub/i samego siebie), co wtórnie wzmacnia odrzucającą reakcję otoczenia, izolację pacjenta i jego podatność na stany depresyjne, zachowania agresywne i autoagresywne, nadużywanie substancji i inne.

Dramatem do którego prowadzi taki błędny cykl jest sytuacja, w której pacjenci z zaburzeniami osobowości nie tylko mają tendencję do odsuwania od siebie osób potencjalnych pomocnych, ale robią to w sytuacjach, w których tej pomocy najbardziej potrzebują.

Seminarium szkoleniowe przeznaczone jest dla praktykujących klinicystów, którzy chcieliby poznać możliwości praktycznej aplikacji klinicznej takich konstruktów teoretycznych jak: wzorce przywiązania, zaburzenia osobowości, złożone PTSD czy typy regulacji afektu.

Podczas spotkania nie tylko opowiem o poszczególnych typach kłopotów z regulacją afektu czy mentalizacją, ale również pokażę w jaki sposób prawidłowe rozpoznanie specyfiki funkcjonowania danego pacjenta przełożyć można na konkretny, dostosowany do danej osoby typ pracy klinicznej.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

SEMINARIUM ONLINE

„Przywiązanie, złożona trauma i zaburzenia osobowości – jak teoria pomaga nam myśleć i pracować?”

Prowadzenie: Anna Król – Kuczkowska

Piątek, 9 kwietnia, godz. 9.00 – 12.00.

Seminarium jest bezpłatne dla uczestników konferencji „Trauma, Przywiązanie, Rezyliencja” oraz dla członków NTPP z opłaconymi na bieżąco składkami.

[/vc_column_text][vc_btn title=”Rejestracja” color=”violet” size=”lg” link=”url:https%3A%2F%2Fforms.gle%2FFCQrK4rwoAy7Zvde6|||”][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”white” css=”.vc_custom_1539697968278{background-color: #ffffff !important;}”][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”685″ img_size=”full” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

PRZYWIĄZANIE, TRAUMA
I REZYLIENCJA

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowego
Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej

7-9 maj 2021r.

[/vc_column_text][vc_btn title=”ZAPISZ SIĘ” color=”primary” size=”lg” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-handshake-o” add_icon=”true” link=”url:http%3A%2F%2Fntpp.org.pl%2Fkontakt%2F|||”][vc_btn title=”Zobacz więcej” color=”violet” link=”url:https%3A%2F%2Fpsychoterapiaszkolenia.pl%2Fo-konferencji%2F|||”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]

Formularz zgłoszeniowy prosimy przesyłać na adres:

kontakt@ntpp.org.pl

formularz_zgloszeniowy (doc)
formularz_zgloszeniowy (pdf)

 [/vc_column_text][/vc_column][vc_column][/vc_column][/vc_row]